Zabytkowy autobus wraca do fabryki

AUTOSAN nie tylko sprzedaje autobusy, ale czasem także je kupuje. Po dostawie wszystkich 60 sztuk SANCITY 12LF CNG do stolicy Podkarpacia pomiędzy AUTOSAN sp. z o.o. i MPK Rzeszów zawarta została kolejna transakcja kupna – sprzedaży, ale tym razem to nasza firma jest kupującym. Przedmiot transakcji stanowi wyprodukowany w 2001 r. autobus AUTOSAN A844MN o wdzięcznej nazwie „Stokrotka”.

Miejski A844MN o długości 12 m na podwoziu firmy Csepel, wyposażony w silnik MAN i skrzynię biegów ZF został zaprezentowany szerokiej publiczności na targach w Poznaniu, jednak nie został wprowadzony do produkcji seryjnej. Od 2003 r. stanowił własność MPK Rzeszów i przez 14 lat eksploatowany był w rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

„Stokrotka” to pojazd szczególnie ważny dla naszej fabryki, ponieważ jest pierwszym, całkowicie niskopodłogowym autobusem skonstruowanym w Sanoku i do tego wyprodukowanym tylko w jednym egzemplarzu. Z tych właśnie względów, z szacunku do własnej historii podjęta została decyzja o jego odkupieniu i odrestaurowaniu. Obecnie "Stokrotka" wraca do macierzystej fabryki, gdzie nasi specjaliści troskliwie się nią zajmą i przywrócą jej dawną świetność. Mamy nadzieję, że w przyszłym, jubileuszowym dla fabryki AUTOSAN roku, dołączy do naszych zabytkowych, odbudowanych weteranów polskiej motoryzacji, autobusów SAN H01 i H9-20 i wszystkie cieszyć będą oczy pasjonatów autobusowych i nie tylko.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące
naszej firmy - wpisz swój adres email.

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Twoich danych osobowych, jest AUTOSAN sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku, ul. Lipińskiego 109, 38-500 Sanok. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji korzystania z Newslettera, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności, której treść dostępna jest tutaj. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania Newslettera. Nadto, będziemy przetwarzać Twoje dane na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: iod@autosan.pl.