Tradycja i nowa jakość transportu pasażerskiego 190-letnia historia

14.02.2022

W 2022 roku fabryka Autosan obchodziła jubileusz 190-lecia tradycji. Produkcja zmieniała się i rozwijała od kotłów parowych po autobusy wodorowe. W pewnym sensie historia zatoczyła koło: na początku para wodna była napędem, teraz jest jedynym efektem ubocznym napędu wodorowego.

Bogata historia fabryki obfituje w zróżnicowane modele pojazdów, często bardzo innowacyjne jak na czasy sobie współczesne, w ogromnej większości będące wynikiem myśli konstrukcyjnej i technologicznej własnych pracowników.

Jesteśmy dumni ze swojej historii i przekazujemy ją z pokolenia na pokolenie!

Pozostałe

Tradycja i nowa jakość transportu pasażerskiego Ekologia, komfort, technologia

Fabryka Autosan jest polskim producentem autobusów, którego tradycje sięgają 1832 roku. Autobusy AUTOSAN są doskonale znane w Polsce, a także w wielu miejscach na świecie. W fabryce wyprodukowano niemal 115 tysięcy pojazdów. Aktualna oferta obejmuje autobusy przeznaczone do komunikacji miejskiej, podmiejskiej i międzymiastowej, spełniające najwyższe standardy europejskie, wyposażone w bezemisyjne napędy elektryczne i wodorowe, niskoemisyjne gazowe oraz napędy tradycyjne.

Rozwiązania stosowane w autobusach AUTOSAN zapewniają bezpieczeństwo i komfort pasażerów, dbają o wspólne otoczenie i środowisko naturalne.

czytaj dalej