Tradycja i nowa jakość transportu pasażerskiego Jubileusz 190-lecia

14.02.2022

Rok 2022 jest szczególny. AUTOSAN obchodzi jubileusz 190-lecia tradycji swojej fabryki, której produkcja zmieniała się i rozwijała od kotłów parowych po autobusy wodorowe. W pewnym sensie historia zatoczyła koło: na początku para wodna była napędem, teraz jest jedynym efektem ubocznym napędu wodorowego.

Bogata historia firmy obfituje w zróżnicowane modele pojazdów, często bardzo innowacyjne jak na czasy sobie współczesne, w ogromnej większości będące wynikiem myśli konstrukcyjnej i technologicznej pracowników fabryki.

Jesteśmy dumni ze swojej historii i przekazujemy ją z pokolenia na pokolenie!

Pozostałe

Tradycja i nowa jakość transportu pasażerskiego Ekologia, komfort, technologia

AUTOSAN sp. z o.o. jest polskim producentem autobusów, którego tradycje sięgają 1832 roku. Autobusy AUTOSAN są doskonale znane w Polsce, a także w wielu miejscach na świecie. W fabryce wyprodukowano niemal 115 tysięcy pojazdów. Aktualna oferta obejmuje autobusy przeznaczone do komunikacji miejskiej, podmiejskiej i międzymiastowej, spełniające najwyższe standardy europejskie, wyposażone w zeroemisyjne napędy elektryczne i wodorowe, niskoemisyjne gazowe oraz napędy tradycyjne.

Rozwiązania stosowane w autobusach AUTOSAN zapewniają bezpieczeństwo i komfort pasażerów, dbają o wspólne otoczenie i środowisko naturalne.

czytaj dalej