13 maja br. w siedzibie Spółki AUTOSAN zawarta została Umowa patronacka, na mocy której obejmuje ona swoim patronatem klasy w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku w zawodach technik programista oraz technik pojazdów samochodowych. Umowę podpisali: Pan Krzysztof Futyma – Dyrektor Szkoły oraz Pan Eugeniusz Szymonik – Prezes Zarządu i Pan Bogdan Ryniak – Członek Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. w obecności Starosty Sanockiego Pana Stanisława Chęcia. W wydarzeniu wzięli również udział Wicedyrektorzy Szkoły Panowie Bogusław Bałut i Arkadiusz Zulewski.
Szkoła od samego początku swojego istnienia była mocno związana z naszym przedsiębiorstwem. Z wnioskiem o jej utworzenie wystąpiła Dyrekcja Sanockiej Fabryki Autobusów na początku lat 60-tych ubiegłego wieku. Placówka rozpoczęła swoją działalność w dniu 01 września 1961 r. jako Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Przyzakładowa Sanockiej Fabryki Autobusów w Sanoku. W 2010 r. patronami Szkoły zostali Mateusz Beksiński i Walenty Lipiński, protoplaści firmy AUTOSAN.
W trakcie uroczystości podpisania Umowy patronackiej Dyrektor Krzysztof Futyma nie ukrywał zadowolenia z faktu podjęcia ścisłej współpracy ze Spółką AUTOSAN. Obydwa profile nauczania: technik pojazdów samochodowych oraz nowy kierunek, otwierany od przyszłego roku szkolnego, technik programista bardzo dobrze wpisują się w działalność Fabryki. Uczniowie klas objętych patronatem będą mogli w praktyce poznać tajniki wybranych zawodów w trakcie prowadzonych w AUTOSANIE zajęć. Dyrektor Futyma podkreślił, że istnieje także możliwość dostosowania programów nauczania w klasach patronackich do konkretnych potrzeb występujących na liniach produkcyjnych Spółki.
Z kolei Prezes Eugeniusz Szymonik podkreślił, że AUTOSAN cały czas poszukuje wysoko wykwalifikowanych pracowników, szczególnie w zawodach takich jak elektryk, elektrotechnik, programista. Nasza firma bardzo poważnie podchodzi do praktycznego wyszkolenia uczniów, którzy po skończeniu szkoły i po odpowiedniej weryfikacji będą mogli podjąć pracę w Spółce. Prezes Szymonik zapewnił, że młodzi ludzie z klas patronackich będą mieli zapewnioną właściwą opiekę i szkolenie prowadzone przez fachowców pracujących w AUTOSANIE.
Na zakończenie spotkania Starosta Stanisław Chęć wyraził nadzieję, że objęcie opieką uczniów sanockiej szkoły zawodowej może stanowić pierwszy krok do nawiązania równie ścisłej współpracy z Instytutem Techniki Uczelni Państwowej z Sanoka, w której często dalszą naukę podejmują absolwenci ZS 3.