AUTOSAN dostarczy 28 autobusów dla Wojska Polskiego

W dniu dzisiejszym miało miejsce kolejne, bardzo ważne wydarzenie w historii AUTOSAN-u. W godzinach porannych na hali produkcyjnej fabryki podpisana została Umowa pomiędzy AUTOSAN sp. z o.o. i 2 Regionalną Bazą Logistyczną w Warszawie na dostawę 28 sztuk autobusów pasażerskich. Swoje podpisy na Umowie złożyli Panowie: płk Dariusz Stróżewski Komendant 2 RBL oraz Michał Stachura Prezes Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. i Robert Samek Członek Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. Rangę uroczystości podniosła obecność Pana Bartosza Kownackiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. W uroczystości uczestniczyli również Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch, posłowie na Sejm RP Krystyna Wróblewska, Piotr Uruski, Piotr Babinetz, Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, a także Członek Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Adam Lesiński.

Zgodnie z tradycją na początku głos zabrał gospodarz Prezes Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. serdecznie witając zaproszonych gości. „Jesteśmy dumni z faktu, że AUTOSAN tak szybko się rozwija. Dzisiejsza uroczystość potwierdza fakt, że nasza firma sprawdza się nie tylko na rynku cywilnym, potrafi konkurować i dostarczać swoje najwyższej jakości produkty również dla wojska” – powiedział Michał Stachura. „Jestem dumny również z tego, że polscy żołnierze będą jeździć polskimi autobusami wyprodukowanymi w Sanoku” – dodał.

Minister Kownacki na początku swojego wystąpienia wyraził zadowolenie z możliwości uczestniczenia w dzisiejszej uroczystości. „Polska armia dostaje autobusy spełniające wszystkie wymogi, oszczędzając przy tym kilka milionów złotych. W ciągu najbliższych lat polska armia potrzebować będzie jeszcze ponad 200 autobusów. Mam nadzieję, że AUTOSAN w tych postępowaniach wystartuje i życzę mu sukcesów – powiedział Minister Kownacki. Dodatkowo podkreślił, że spora część produkcji AUTOSAN-u jest typowo wojskowa i ten profil działalności firmy będzie się również rozwijał.

Swoje zadowolenie z faktu zawarcia Umowy w imieniu polskich sił zbrojnych na zakup autobusów właśnie w Sanoku wyraził również Komendant Stróżewski.

Zanim Umowa została formalnie podpisana głos zabrał jeszcze Członek Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. „PGZ włożyła wiele wysiłku organizacyjnego i finansowego w to, aby AUTOSAN mógł znów zacząć produkować wysokiej jakości autobusy. Dzisiaj podpisywany jest kontrakt z wojskiem, ale spółka jest również coraz bardziej widoczna na rynku cywilnym. W przyszłym roku postawimy na rozbudowę mocy produkcyjnych zakładów, ze szczególnym naciskiem na możliwość budowy pojazdów z napędami ekologicznymi” - powiedział Adam Lesiński.

Podpisana dzisiaj Umowa jest wynikiem wyboru oferty złożonej przez AUTOSAN w postępowaniu przetargowym ogłoszonym we wrześniu br. przez 2 RBL jako najkorzystniejszej. Przy wyborze oferty Zamawiający brał pod uwagę takie parametry jak cena, okres gwarancji, zużycie energii, emisja zanieczyszczeń, moc silnika oraz wyposażenie dodatkowe. Zaoferowane, międzymiastowe autobusy AUTOSAN spełniły wszystkie bezwzględne kryteria określone przez Zamawiającego. Okazały się znacznie tańsze od zaproponowanych przez konkurencję co wynika z faktu, że są niższe i krótsze, posiadają jednak mocniejsze silniki. W efekcie uzyskana została dość duża przewaga punktowa w ocenie ofert.

Autobusy AUTOSAN „służyły” już w przeszłości w polskich siłach zbrojnych. W pierwszej dekadzie XXI wieku do różnych formacji wojskowych dostarczone zostały 83 takie pojazdy. Niezmiernie cieszy fakt, że polska marka AUTOSAN po blisko 10 latach znowu wraca do Wojska Polskiego.

Gratulujemy wyboru!

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące
naszej firmy - wpisz swój adres email.

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Twoich danych osobowych, jest AUTOSAN sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku, ul. Lipińskiego 109, 38-500 Sanok. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji korzystania z Newslettera, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności, której treść dostępna jest tutaj. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania Newslettera. Nadto, będziemy przetwarzać Twoje dane na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: iod@autosan.pl.