Ogólnopolskie obchody Jubileuszu 80-lecia powołania COP

Rok 2017 to rok Jubileuszu 80-lecia powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego, największego przedsięwzięcia gospodarczego II Rzeczypospolitej Polskiej. COP obejmował swoim zasięgiem obszary obecnego województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego oraz częściowo mazowieckiego.

Nieprzypadkowo miejscem ogólnopolskiego finału obchodów tego Jubileuszu wybrana została Stalowa Wola. Miasto powstało od podstaw w latach 30. XX wieku w ramach COP-u jako jego sztandarowa inwestycja. Trzydniowa impreza z udziałem władz państwowych, samorządów miast wchodzących w skład Centralnego Okręgu Przemysłowego, przedstawicieli przedsiębiorstw wywodzących się z jego tradycji zorganizowana została w dniach 8 – 10 września br., a patronat honorowy nad obchodami Jubileuszu objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

8 września w auli Politechniki Rzeszowskiej odbyła się konferencja naukowa pt. „Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki”. Na konferencji poruszano interesujące tematy z zakresu polskiej historii gospodarczej, wynalazczości i innowacji, które odmieniły Podkarpacie. Motywy przewodnie konferencji „Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość” odzwierciedlają aktualność i ponadczasowy charakter poczynionych wówczas inwestycji.

Natomiast w dniach 9 -10 września na stadionie piłkarskim w Stalowej Woli powstało Miasteczko Industrialne, gdzie naukowy i gospodarczy potencjał zaprezentowały miasta i firmy działające na obszarze dawnego COP-u.

W ramach Miasteczka swoje autobusy – jeden z najstarszych SAN H01 oraz najnowszy, ekologiczny, miejski SANCITY 12LF CNG z napędem na gaz ziemny – zaprezentowała nasza Spółka, która w bieżącym roku również obchodzi Jubileusz 185-lecia. Jak zawsze autobusy AUTOSAN wzbudzały duże zainteresowanie wśród zwiedzających, których – jak podają organizatorzy – było w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób.

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące
naszej firmy - wpisz swój adres email.

Administratorem Twoich danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Twoich danych osobowych, jest AUTOSAN sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku, ul. Lipińskiego 109, 38-500 Sanok. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji korzystania z Newslettera, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności, której treść dostępna jest tutaj. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania Newslettera. Nadto, będziemy przetwarzać Twoje dane na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: iod@autosan.pl.